Najčastejšie

OTÁZKY

Máte otázku?

FAQ

Sme tu, aby sme Vám pomohli zodpovedať na Vaše otázky. V prípade, že na tejto stránke nenájdete odpoveď, zavolajte nám na naše kontaktné telefónne číslo alebo zanechajte Váš odkaz vo vyskakovacom okne live chat supportu.

Maska Ultra je momentálne k dispozícií vo veľkosti M, ktorá je vhodná pre mužov a vo veľkosti L, ktorá je vhodná pre mužov s mohutnejším typom tváre.

V nasledujúcich týždňoch k maske Ultra M a Ultra L pribudne aj maska Ultra S. Veľkosť S bude vhodná pre ženy.

Maska Smart Komfort veľkosť S je vhodná pre ženy a deti.

Maska Smart Komfort veľkosť M/L je vhodná pre mužov.

Maska SK1 veľkosť L/XL je vhodná pre ľudí s mohutnejším typom tváre.

Masky Gevorkyan nie sú certifikované normou FFP. Maska Gevorkyan je oficiálna zdravotnícka pomôcka zaregistrovaná v databáze ŠUKL (Štátny ústav pre kontrolu liečiv).

Pre viac info kliknite TU

 

Balenie obsahuje: masku, gumičku na uväzovanie, náhradnú mriežku a 30 kusov filtrov.

Balenie maska Ultra obsahuje: masku, gumičku na uväzovanie a 60 kusov filtrov.

Doba dodania sa líši od formy úhrady. Pri výbere platby dobierkou alebo kartou online, posielame zvyčajne tovar na druhý deň. Doba dodania po vyexpedovaní je 1-2 dni. Pri výbere úhrady vkladom na účet, tovar odosielame hneď po pripísaní platby na účet.

Upozorňujeme zákazníkov, že dodacia lehota sa môže meniť v závislostí od objemu objednávok a preťaženia prepravných spoločností kvôli pandémií Covid-19.

Doma ušité rúška podľa viacerých zdrojov síce chránia okolie od kvapôčok vírusu nositeľa, ale jemu samotnému neposkytujú prakticky žiadnu ochranu.

Chirurgické jednorázové rúško je štandardizovaná ochrana, ktorá už zabraňuje preniknutiu kvapôčok oboma smermi, nakoľko je vyrobené z filtračného a hydrofóbneho materiálu. Avšak má ten nedostatok, že neprilieha tesne k tvári a je nutné ho meniť každých pár hodín.

Respirátor je technický výrobok, určený na filtráciu vdychovaného vzduchu, ktorý chráni pred nebezpečnými pevnými časticami vo forme prachu, aerosólu, pár, atď. Stupeň ochrany určuje filtračná trieda (FFP1-3), ale nie sú to hydrofóbne materiály. Vo všetkých smerniciach v období pandémie je odporúčané používanie respirátorov, ako alternatívne riešenie.

Naše masky sú medicínsky výrobok. Elastomérny materiál umožňuje jednoduchú dezinfekciu alkoholom alebo v mikrovlnke. Nemusí sa vyhodiť po pár dňoch, stačí len vymeniť filter. V bežnom živote sa môžeme masky dotýkať, dávať ju dole a znovu nasadiť bez rizika kontaminácie od rúk, na ktorých sa vírusy držia. Maska môže byť použitá aj viacerými osobami po dezinfekcii. 

Problém respirátorov FFP3 spočíva v tom, že je to technický výrobok určený na filtráciu iba vdychovaného vzduchu. Preto sa odporúča prekrývať respirátor rúškom, aby boli chránení aj ľudia v okolí.

Smernica WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) hovorí, že rúško alebo respirátor musia byť suché a po navlhnutí je potrebné ho vymeniť. Masky Gevokyan sú vyrobené z elastomérneho materiálu, ktorý nenavlhne. Filter sa taktiež nedotýka tváre a ostáva suchý počas celého dňa.