Článok

Blogu

Pri ochrane vášho zdravia nerobte kompromisy!

Na denné nosenie rúška sme si už zvykli. Stačí to však?

Ochrana dýchacích ciest patrí medzi najjednoduchšie formy prevencie proti nákaze koronavírusom. Bez prekrytia úst a nosa sa nedostaneme do práce či obchodu, keď sa nezakryjeme, nemáme pocit dostatočnej ochrany.

Je však látková forma naozaj dostatočná?
COVID-19 je klasifikovaný ako kvapôčková infekcia, prenáša sa telesnými tekutinami pričom atakuje respiračný systém, pre ktorý má neraz devastačné následky.
Ochrana vstupných dýchacích orgánov – úst a nosa – je v prevencii kľúčová!

Na čo sa zamerať pri výbere najlepšej ochrany dýchacích ciest:
stupeň filtrácie – zistite si či ochrana obojstranne filtruje vzduch, aby ste tak boli chránený vy, ako aj vaše okolie
užívateľské vlastnosti – sledujte, či sa dá pomôcka jednoducho a rýchlo dezinfikovať a následne opäť použiť
pohodlie – ochranu tváre nosíme    minimálne 8 hodín denne, preverte si ergonomické vlastnosti pomôcky
ekonomickosť – vsaďte na kvalitu, 10 lacných rúšok, ktoré máte možno doma zničené praním, či už nepoužiteľné, radšej vymeňte za 1 kvalitný produkt
pôvod – pri ochrane toho najvzácnejšieho pozerajte na výrobcu, preverte si certifikáciu, etické a ekologické správanie výrobcu, ako aj produktu

Kvalitná ochrana z nášho domáceho prostredia
Aj na Slovensku máme originálny certifikovaný produkt, ktorý slúži na ochranu zdravia pred vírusmi a baktériami. Slovenskí špecialisti s 24-ročnými skúsenosťami vyvinuli certifikovanú masku na viacnásobné použitie. Tá vďaka 3-vrstvovému filtru, ktorý filtruje vdychovaný aj vydychovaný   vzduch, zabezpečuje obojsmernú ochranu zdravia s bakteriálnou filtračnou efektivitou až 99,96%. Elastomérny materiál a ergonomické vlastnosti pritom zaisťujú pohodlné užívanie počas celého trvania pracovnej doby. Veľké porovnanie ochranných pomôcok v boji proti koronavírusu: (tabuľka porovnanie).

VEĽKÉ POROVNANIE OCHRANNÝCH POMÔCOK V BOJI PROTI KORONAVÍRUSU: